DRODZY RODZICE

W związku z wprowadzeniem w życie Nowelizacji  Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia z  28.11.2015r oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26.07.2016r zmienia się asortyment podawanych deserów mlecznych. Dozwolone np: wszystkie serki i jogurty naturalne, serek i jogurt szkolny (Mlekovita), jogurt Polskie Smaki i 7 Zbóż (Bakoma),Serek Bakuś i Bakuś Shake butelka, mleczko (Bakoma),twarogi, soki naturalne np.Twist (Bakoma).

• Między posiłkami podajemy wodę.

• Wszelkiego rodzaju wędliny zgodnie z informacjami od producentów mogą zawierać śladowe ilości: glutenu, jaj, soi, gorczycy, sezamu.

• Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, papryka słodka, kurkuma, lubczyk, cukier waniliowy.

DATA ŚNIADANIE DESER OBIAD ZUPA

01.04.2024r.

ŚWIĘTA

WIELKANOCNE

ALERGENY : jajka, seler, pieczywo (gluten)

02.04.2024r.

Herbata owocowa słodzona miodem, chleb z masłem, mix serów, talerz warzyw* Budyń Pierogi ruskie z okrasą, surówka z ogórka, woda

Zupa fasolowa z ziemniakami

ALERGENY : mleko, jajka, seler, pieczywo (gluten)

03.04.2024r.

Płatki ryzowe na mleku, chleb z masłem, pasztet drobiowy,talerz warzyw*

Owoc, jogurt

Pulpecik w sosie koperkowym, ziemniaki, surówka warzywa na ciepło, kisiel do picia

Zupa pomidorowa z makaronem

ALERGRNY : mleko, jajko, seler, pieczywo (gluten)

04.04.2024r.

Kawa Inka, kolorowe kanapki z wędliną, jajkiem i warzywami
Mus owocowy Makaron świderki z musem truskawkowym, woda z cytryną

Zupa kartoflanka z zacierką

ALERGRNY :mleko, jajka, seler, pieczywo (gluten)

05.04.2024r.

Zupa mleczna z drobnym makaronem, bułka z masłem,dżem, miód, krem czekoladowy, talerz owocowy*
Jogurt, owoc
Ryba w kawałku, ziemniaki, surówka kapusta kiszona, woda z pomarańczą

Zupa szpinakowa z jajkiem

ALERGENY :mleko, jaja, seler pieczywo(gluten)

08.04.2024r.

Zupa

ALERGENY :mleko, jaja, seler ,pieczywo(gluten)

09.04.2024r.

Zupa

ALERGENY : mleko ,jaja, seler ,pieczywo(gluten)

10.04.2024r.

Zupa

ALERGENY : mleko, jaja, seler ,pieczywo(gluten)

11.04.2024r.

Zupa

ALERGENY: mleko, jajo, seler ,pieczywo(gluten)

12.04.2024r.

ALERGENY: mleko,jaja,seler,pieczywo(gluten)

* na każdym stoliku stawiamy talerz, na którym serwujemy różne warzywa lub owoce m.in. ogórek,pomidor,rzodkiewka,różne rodzaje sałat,szczypior,ogórek kiszony,marchew,jabłko...

i co tam akurat w sezonie jestdostępne: dzięki temu dzieci chętniej sięgają po warzywa i owoce.

Zachęcamy Was drodzy Rodzice abyście taki talerz warzyw lub owoców wprowadzili dzieciom do jadłospisu również  w domu.Kadra